15 листопада 2023 року кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи було проведено студентську наукову конференцію «Актуальні проблеми індустрії гостинності та туризму», участь у якій взяли здобувачі вищої освіти за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» / «Туризм і рекреація».

З вітальним словом виступила завідувач кафедри, д-р істор. наук, професор Наталія Чорна. Привітавши учасників конференції, вона зазначила, що готельно-ресторанна та туристична галузі є тими сферами господарювання, які чи не найбільше постраждали від пандемії коронавірусу, і як тільки-но вони, здавалося б, почали відроджуватися, росія розпочала повномасштабну війну проти нашої держави. За таких умов чимало підприємств припинили діяльність. Згодом частина з них повернулися до роботи, частина продовжують чекати кращих часів, а деякі інші назавжди покинули ринок галузі.
Найближчі перспективи розвитку індустрії гостинності та туризму напряму залежать від того, як швидко Україна переможе та закінчиться війна. Не викликає сумнівів, що після Перемоги індустрія гостинності та туризму України переживатимуть піднесення, і попит на надавані послуги стрімко зросте, а разом з ним і попит на відповідних фахівців. Хоча вже й зараз на ринку галузі відчутним є «кадровий голод», відповідно, підготовка фахівців за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» / «Туризм і рекреація» видається цілком виправданою та своєчасною відповіддю сьогоденним реаліям. З презентаціями доповідей за матеріалами конференції виступили семеро здобувачів:
1. Бронзова Наталія (гр. Т-41д). Доповідь на тему «Продуктивність праці персоналу туристичного підприємства: шляхи підвищення».
Науковий керівник: Кізюн Алла, канд. географ. наук, доцент.
2. Куцолабська Інна (гр. Т-41д). Доповідь на тему «Принципи та методи побудови системи управління персоналом туристичного підприємства».
Науковий керівник: Чорна Наталія, д-р істор. наук, професор.
3. Івчик Анастасія (гр. Т-41д). Доповідь на тему «Загальна сутність комунікацій туристичних підприємств».
Науковий керівник: Чорна Наталія, д-р істор. наук, професор.
4. Бурлака Андрій (гр. Т-41д). Доповідь на тему «Сучасні підходи до Teambilding до туристичного бізнесу».
Науковий керівник: Онищук Наталя, канд. екон. наук, доцент.
5. Мельник Діана (гр. ГРС-31д). Доповідь на тему «Організація святкування дитячого дня народження в торговельному центрі».
Науковий керівник: Пахомська Олена, асистент.
6. Лелях Олександра (гр. ГРС-31д). Доповідь на тему «Сучасні страви та їх подача у закладах ресторанного бізнесу».
Науковий керівник: Постова Валентина, канд. екон. наук.
7. Лєбєдєва Катерина (гр. ГРС-31д). Доповідь на тему «Обслуговування споживачів закладами ресторанного господарства на повітряному транспорті».
Науковий керівник: Мазуркевич Ірина, канд. екон. наук.
Підводячи підсумки конференції, Наталія Чорна, яка модерувала засідання, подякувала доповідачам та усім присутнім і висловила сподівання, що започаткований студентський науковий форум матиме продовження і наступного року знову радо вітатиме своїх учасників!