Вже 70 років несемо ми квіти до могил загиблих. Несемо з вдячністю в серцях. Не згасає пам’ять про тих, хто приніс в жертву Другій світовій війні своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших. Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом ми пропонуємо нове гасло: “Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була та війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

 

ФОТОЗВІТ

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
Весна іде квітчасто, гордо, юно,
Як втілення найчарівніших снів,
О, весно красна, знову повернулись
з історії… твої жахливі дні.

7 травня 2015 року на обліково-фінансовому факультеті ВТЕІ КНТЕУ відбулася патріотична виховна година «Вони боролися за нашу свободу», присвячена відзначенню 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни. Традиційно місцем для проведення подібних заходів стала затишна читальна зала рідної бібліотеки. Організатором заходу стали студенти групи ДФ-21д разом з куратором Далєвською Тетяною Анатоліївною, запросивши до себе першокурсників груп ЕК-11д, ДФ-11д та ДФК-11д.

Завідувач відділом обслуговування користувачів бібліотеки ВТЕІ КНТЕУ Ровінська Людмила Антонівна презентувала студентам та викладачам експозицію книжково-ілюстративної виставки-панорами «Війна без права забуття», на якій представлено документи про місце Другої світової війни в історичній пам’яті українського народу та вінничан. Матеріали експозиції розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій. Виставка поділена на чотири тематичні розділи: «1939-1945: над пам’яттю роки не владні», «Герої нескореної Вінниччини», «Невідомі факти відомих подій», «З власних архівів працівників бібліотеки», де розміщені літературні джерела, архівні матеріали, фотографії, листи з фронту, похоронки, ордени та медалі.

«Хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», – ці слова Максима Рильського червоною ниткою пронизали сценарій заходу. Ведучі Чупра Тетяна та Медвідь Олег провели тонку паралель між подіями минувшини та сьогодення, між долями наших дідів-прадідів в роки Другої світової війни і долями своїх ровесників, які воюють зараз в зоні АТО. Як і сімдесят років тому на нашій землі знову рвуться снаряди, свистять кулі, палають міста й села, гинуть люди, страждають діти...

Подібний захід на факультеті проводився не вперше. У листопаді 2014 року за ініціативи студентства відбувся благодійний захід «В пам’ять загиблим, у підтримку живим!», присвячений вшануванню пам’яті героїв, які воювали і воюють, захищаючи нашу землю. Найяскравіші моменти цього дійства були переглянуті на відео.

Завершився захід вже традиційною молитвою за Україну та усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі!