У ВТЕІ ДТЕУ розпочався освітньо-просвітницький проєкт «ТЕРИТОРІЯ БЕЗПЕКИ»
2 листопада 2024 року у ВТЕІ ДТЕУ розпочався освітньо-просвітницький проєкт «Територія безпеки», під час якого молодь підвищить рівень обізнаності щодо недопустимості домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства, через проведення інтерактивних заходів та тренінгів. Познайомляться з техніками створення та поширення соціальної реклами на цю тему, спробують створити свій відео-ролик із соціальної реклами по запобіганню домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства.
Протягом дня було проведено чотири освітньо-просвітницьких заходи.
Лекцію про форми домашнього насильства й стереотипи щодо нього студентам і студенткам провела правозахисниця, викладачка ВТЕІ ДТЕУ, адвокатка Ірина Білоус. Разом із нею молодь переглянула відеоролики про це негативне соціальне явище, а відтак обговорила шляхи розпізнавання домашнього насильства та небезпечність його наслідків.
Психологиня, бізнес-тренерка, спікерка школи психології та коучингу Тетяна Никифорова присвятила свій тренінг обговоренню «нормальності» у стосунках і виявленню «перших дзвіночків» домашнього насильства. Хлопці й дівчата обговорили з тренеркою шляхи допомоги постраждалим особам, зокрема дітям, викоріненню дискримінаційних стигм про соціальні ролі чоловіка й жінки, про звичаї та традиції, які толерують такі уявлення.
Голова та модераторка ГО «Мережа громадських організацій підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні», докторка економічних наук, професорка кафедри маркетингу та реклами Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, керівниця Бізнес школи ВТЕІ ДТЕУ Альона Танасійчук допомогла студентству познайомитися з механікою створення соціальної реклами. За зразок узяли ролики UNFPA. Молодь розібралася з концептуальними особливостями такої реклами, майданчиками для її поширення та зайве впливу на поведінку людей у соціумі.
А разом із досвідченою журналісткою та телеведучою Марією Супрун молоді люди змогли практично попрацювати над створенням коротких роликів у стилі «BackStages». Марія допомогла учасникам й учасницям опанувати базові навички знімання та монтажу відео з використанням мобільних застосунків, показали варіанти обробки відзнятого матеріалу й додавання до нього доречних спецефектів.
Цю публікацію підготовлено в межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги. Думки, погляди та рекомендації, викладені у пості, належать авторам/-кам і необов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду США.